بیش از 10 سال به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. مکس بیز یک آژانس مشاوره ارزش محور است.

گالری

اطلاعات تماس

051-12345678

ایران، خراسان رضوی

راهنمای فعالسازی پسورد دو مرحله ای برای اکانت گلدن ماین

Two Factor Authenticator

Two Factor Authenticator روشی است که بوسیله آن میتوان امنیت اکانت گلدن ماین را به مقدار بسیار زیادی افزایش داد به طوریکه حتی با داشتن ایمیل و پسورد اکانت شما ، کسی قادر به ورود به اکانت شما نخواهد بود . اگر پسور دو مرحله ای یا همان  Two Factor Authenticator فعال کنید ، سیستم گلدن ماین هر بار برای ورو به اکانت پس از وارد کردن مشخصات ایمیل و پسورد از شما یک رمز 6 رقمی میخواهد. این رمز هر 30 ثانیه یک بار در اپلیکیشن  Google Authenticator  تولید میشود و فقط دارنده این پسورد 6 رقمی میتواند به اکانت وارد شود (البته پس از وارد کردن ایمیل و پسورد).

حالا باید ببینیم چطور این اپلیکیشن را به اکانت گلدن ماین خودمون متصل کنیم .

به صفحه  2FA security  وارد شوید .

ابتدا از طریق لینک دانلود ، اپلیکیشن Google Authenticator دانلود و نصب نمایید . این اپلیکیشن را میتوانید از گوگل پلی و اپ استور دانلود و نصب نمایید. . سپس برای اتصال به اکانت مراحل زیر را طی کنید .

وارد اپلیکیشن شوید و بر روی + یا ساخت اکانت جدید کلیک کنید . در این مرحله اپلیکیشن از شما کد میخواد و دو روش برای دریافت این کد به شما پیشنهاد میده . روش اسکن کردن کد QR یا وارد کردن کلید ستاپ

میتوانید کد QR نشان داده شده در اکانت گلدن ماین خود را اسکن کنید یا کد داده شده را در قسمت Enter Setup key وارد کنید .

پس از اسکن کد QR در اپلیکیشن Google Authenticator یک یوزر جدید با نام کاربری اکانت گلدن ماین شما در این اپلیکیشن ساخته میشود که هر 30 ثانیه یک کد 6 رقمی به شما میدهد .

بر روی Enable Two Factor Authenticator در اکانت کاربری گلدن ماین کلیک کنید . سیستم از شما کد 6 رقمی را میخواهد . کد 6 رقمی معتبر در اپلیکیشن را وارد کنید و بر روی Verify کلیک کنید .

دقت کنید هر کد فقط در همان 30 ثانیه نمایش داده شده در اپلیکیشن اعتبار دارد اگر این زمان تمام شد شما باید کد جدید را وارد نمایید و تا قبل از اتمام مهلت این رمز بر روی Verify  کلیک کنید .

خب الان رمز دو مرحله ای برای اکانت گلدن ماین شما فعال شده است . از این پس هنگام ورود به اکانت پس از وارد کردن ایمیل و پسورد اکانت به صفحه جدیدی وارد میشوید که از شما کد 6 رقمی اپلیکیشن را میخواهد . در زمان معتبر کد معتبر را وارد کنید و وارداکانت خود شوید .

برای غیر فعال کردن این حالت میتوان بر روی Disable Two Factor Authenticator کلیک کرد ، مجددا باید رمز معتبر دریافتی را وارد کنید تا این حالت غیر فعال شود . 

اما مزیت و معایب فعالسازی یا عدم فعالسازی چیست ؟

باید دقت کنید اگر ورود دو مرحله ای را برای اکانت خود فعال کنید هیچکس حتی با داشتن ایمیل و پسورد شما هم نمیتواند به اکانت شما دسترسی داشته باشد . یعنی امنیت اکانت شما فوق العاده افزایش یافته است اما باید این را هم مد نظر داشت که رمز 6 رقمی تولید شده در این اپلیکیشن درست مثل یک کلید گاوصندوق است . اگر به هر دلیلی موبایلتان را گم کنید یا قبل از غیر فعالسازی این حالت در پنل کاربری این اپلیکیشن را از گوشی خود حذف کنید در حقیقت کلید گاو صندوق خود را دور انداخته اید و دسترسی خودتان هم از اکانت خودتان قطع خواهد شد .

یعنی علاوه بر اینکه دیگران نمیتوانند وارد اکانت شما شوند ، خود شما هم امکان دسترسی به اکانتتان را از دست میدهید و دسترسی به اکانت شما عملا غیر ممکن میشود .پس همیشه هنگام فعالسازی ورود دو مرحله ای ، این نکته را به یاد داشته باشید.